The Scirocco&Corrado Forum  

Atpakaļ   The Scirocco&Corrado Forum > Citas lietas > Izklaide
Lietotājs
Parole
Reģistrācija Biežāk uzdotie jautājumi Lietotāji Kalendārs Meklēt Jaunas ziņas Atzīmēt forumus kā izlasītus

Atbilde

Tēmas opcijas Meklēt tēmā
Vecs 12.04.2015, 23:57   #16
sciroco
Admin/Kluba prezidents

scirocoLietotāja bilde

Reģistrācija: 17.02.2006
Dzinējs: 2.0 16V|193zs|222nm
Ziņas: 13,082
sciroco . Tādu reputāciju nevar apšaubīt sciroco . Tādu reputāciju nevar apšaubīt sciroco . Tādu reputāciju nevar apšaubīt sciroco . Tādu reputāciju nevar apšaubīt sciroco . Tādu reputāciju nevar apšaubīt sciroco . Tādu reputāciju nevar apšaubīt sciroco . Tādu reputāciju nevar apšaubīt sciroco . Tādu reputāciju nevar apšaubīt sciroco . Tādu reputāciju nevar apšaubīt sciroco . Tādu reputāciju nevar apšaubīt sciroco . Tādu reputāciju nevar apšaubīt
Noklusējot

Citēt:
Ziņa no Upitis
Smuki.
Pāris jautājumi. Vai izmantoji statīvu piemēram ūdenskrituma otrajai bildei vai vienkārši rokas netrīc otrs kādi kvalitātes iestatījumi ir fočikā? Ir vērts uz max?

Paldies

Tajā dienā statīvu izmantoju tikai kad bildējos kopā ar Niku
(statīvs lētākais ko biju atradis veikalos. Ņēmu tīri izmēģināšanai, lai saprast vai vajag. Tagad zinu ka vajag un laikam gribu labāku, stabilāku. Mans bildēm der bet mēģināju taisīt mini video - griežot ar roku asumu es kustinu bildi, neder)

Visas pārējas bildes Igaunijā ir taisītas tikai no rokas. Rokas man nav nekādas īpašas, trīc tāpat ka visiem it sevišķi kad ilgi tēmē, objektīvi smagi....

Šeit palīdz padoms ko atradu lasot par tiem veciem objektīviem. Esmu izlasījis ka katram no viņiem ir savs "aiztures" limits. Esmu to aptuveni iegaumējis un bildējot izmantoju šos ciparus.

Piemērs no dzīves: Objektīvam X jāliek kadra aizture 1/160, pie šīs un ātrākas var bildēt no rokas. Bet, kad redzu ka AV režīmā fotoaparāts liek garāku aizturi es mainu ISO uz lielāku ciparu, tas kompensē un padara "aizturi" īsāku .

Kas ir ISO: divos vārdos.. Jo mazāks cipars jo mazāk "trokšņi" bildē. Kad ārā gaišs es lieku ISO 100, citreiz 200. Ļoti reti 400. Telpās nekas cits neatliek kā likt AUTO, kur ISO aiziet pāri 6400 bet tā kā zibspuldzes labas man nav, nav izvēles

Es arī visbiežāk izmantoju AV režīmu. Viņā ir jāregulē tikai diafragma (uz maniem Krievu objektīviem tas darās manuāli uz paša objektīva)

"sasaldēts" ūdens ir uz AV, "garais" tika nofilmēts uz M. Lai uztaisīt to bildi es vnk nošpikoju AV režīmā cik šis liek "aizturi" un M režīmā lieku garāku Protams ar vienu kadru nesanāk, bet ar otro, trešo jau sāc saprast cik liela starpība jāliek, un visi nākamie kadri jau izdodas ar pirmo reizi

Es zinu ka rakstu diezgan haotiski ja nav skaidrs var droši jautāt par katru punktu atsevišķi. Es zinu ka pats sākumā, kad man Ukrainas draugs mācīja, uztvēru tik 20% no visas info, pēc tam vel tik daudz, un līdz šai dienai ne visu saprotu
sciroco nav forumā   Citēt
Vecs 13.04.2015, 00:09   #17
sciroco
Admin/Kluba prezidents

scirocoLietotāja bilde

sciroco . Tādu reputāciju nevar apšaubīt sciroco . Tādu reputāciju nevar apšaubīt sciroco . Tādu reputāciju nevar apšaubīt sciroco . Tādu reputāciju nevar apšaubīt sciroco . Tādu reputāciju nevar apšaubīt sciroco . Tādu reputāciju nevar apšaubīt sciroco . Tādu reputāciju nevar apšaubīt sciroco . Tādu reputāciju nevar apšaubīt sciroco . Tādu reputāciju nevar apšaubīt sciroco . Tādu reputāciju nevar apšaubīt sciroco . Tādu reputāciju nevar apšaubīt
Noklusējot

Citēt:
Ziņa no Danenbergs
Neesmu aktīvs fotogrāfs, bildēju pa retam kādu mašīnu un detaļas cerībā, ka tās būs vieglāk pārdot, jo ir smuka bilde, bet tas nedarbojas Tādēļ topiks laikam būs pa nopietnu priekš manis
Pagaišgad sencis uzdāvināja man savu veco Canon 550D un divus objektīvus. Vienu 50mm 1:1,4, bet otrs standarta KIT 18-55mm. Bildēju tikai AV režīmā, ISO lieku uz Auto un maninu F kā man gribās. Kad bildēju pa nakti ar statīvu, tad ISO uz manuālo un ar manuālo fokusu pats pieregulēju asumu, pārējo izdara aparāts Diemžēl esmu ļoti slinks uz bilžu apstrādi un bildes principā neapstrādāju.
https://pixelpeeper.com/lenses/canon/ šī ir interesnta lapa, kurā pirms objektīva pirkšanas var apskatīt bildes kādas sanāk ar konkreto aparātu un konkrēto objektīvu. Varbūt kādam palīdzēs vieglāk izvēlēties acij tīkamāko objektīvu.

Runājot par šiem diviem, ir atšķirība bildēs, kas nofilmētas ar vienu un otru ? Kāda ta ir ? Ja vari, kādā dienā uztaisi vienādas bildi ar abiem, interesē rezultāts

Es bildes tomēr vienmēr apstrādāju (bez apstrādes tur kaut kas trūkst ) .

Esmu uzlicis uz datora lighteroom bet galīgi to nesaprotu (pagaidām), liekas pārāk sarežģīts priekš manis. Vel pagaidām domāju ka bildēm jābūt daudz maz labam, lai nav tur vis tik nopietni jāmaina ka sāks rasties slinkums regulēt fotoaparāta uzstādījumus, taisot bildi.

Es tagad izmantoju parasto Microsoft office picture manager. Principā vienmēr mainu krāsas intensitāti, plus nedaudz asumu. Dažreiz bilde sanāk par gaišu, nedaudz pagriežu tumšāku. Bildes pagaidām top tikai jpg formātā.
Vecs 13.04.2015, 00:12   #18
sciroco
Admin/Kluba prezidents

scirocoLietotāja bilde

Noklusējot

Citēt:
Ziņa no Danenbergs
Ja paskatās kādas bildes fotogrāfi noķer ar standarta KIT objektīviem, tad aparātu gribas mest pie malas
Cik es esmu ievērojis, tad pats foto aparāts un lēca nav tas svarīgākais, bet gan bildes fons, gaismas un patīkama kompozīcija.

Zelta vārdi, es arī šobrīd nācu pie secinājumā ka galvenais fons, gaismas, kompozīcija

Dažādi objektīvi man nedaudz palīdz izdomāt to kompozīciju. Zinu ka viens labs tam, cits citam un to mēģinu, mācos izmantot
Vecs 13.04.2015, 00:26   #19
sciroco
Admin/Kluba prezidents

scirocoLietotāja bilde

Noklusējot

Šīs bildes tapa parastākā brīvdienā, bez nekādam īpašam sagatavošanām.

Bildēts ar Helios 44-2.

Vecs 13.04.2015, 00:54   #20
Students
Kluba biedrs

StudentsLietotāja bilde

Reģistrācija: 15.12.2010
Dzinējs: 1.8 JH
Ziņas: 1,261
Students .Vietēja slavenība Students .Vietēja slavenība Students .Vietēja slavenība Students .Vietēja slavenība Students .Vietēja slavenība Students .Vietēja slavenība Students .Vietēja slavenība Students .Vietēja slavenība Students .Vietēja slavenība Students .Vietēja slavenība Students .Vietēja slavenība
Noklusējot

Par ISO (latviski-gaismjūtība) pareizi ir kā tu raksti jo lielāks cipars jo vairāk grauda, jeb trokšņi bildē.
Fotogrāfi runā ka ISO navajadzētu griezt vairāk par 400, bet protams ir situācijas kur ar to ir par maz
Students nav forumā   Citēt
Vecs 13.04.2015, 01:25   #21
Students
Kluba biedrs

StudentsLietotāja bilde

Reģistrācija: 15.12.2010
Dzinējs: 1.8 JH
Ziņas: 1,261
Students .Vietēja slavenība Students .Vietēja slavenība Students .Vietēja slavenība Students .Vietēja slavenība Students .Vietēja slavenība Students .Vietēja slavenība Students .Vietēja slavenība Students .Vietēja slavenība Students .Vietēja slavenība Students .Vietēja slavenība Students .Vietēja slavenība
Noklusējot

Pašam ar nepatīk apstrādāt bildes, esmu par slinku, tas ir ļoti laikietilpīgs process. Parasti vnk mēģinu izspiest max no aparāta. Ja apstrādāju tad kko minimāli pieeditēju ar Googles Picasa.

Pagaidām man vienkārši nav bijusi motivācija izvērst to visu nopietnāk. Ja tas būtu maizes pelnīšanas jautājums tad būtu cita darīšana.
A tā, pabakstīties - forši, var šad tad, tik laitka tam atliek ļooooti maz.

P.s. Auto režīms rullē
Students nav forumā   Citēt
Vecs 13.04.2015, 10:55   #22
Melnais
Kluba biedrs

MelnaisLietotāja bilde

Reģistrācija: 20.11.2009
Dzinējs: 1.8T (remaped)
Ziņas: 3,369
Melnais . Tādu reputāciju nevar apšaubīt Melnais . Tādu reputāciju nevar apšaubīt Melnais . Tādu reputāciju nevar apšaubīt Melnais . Tādu reputāciju nevar apšaubīt Melnais . Tādu reputāciju nevar apšaubīt Melnais . Tādu reputāciju nevar apšaubīt Melnais . Tādu reputāciju nevar apšaubīt Melnais . Tādu reputāciju nevar apšaubīt Melnais . Tādu reputāciju nevar apšaubīt Melnais . Tādu reputāciju nevar apšaubīt Melnais . Tādu reputāciju nevar apšaubīt
Noklusējot

Jānopērk fočiks un es ar piebiedrošos, bet pagaidām palielīšos, kas man atstāts mantojumā

Melnais nav forumā   Citēt
Vecs 13.04.2015, 11:43   #23
sciroco
Admin/Kluba prezidents

scirocoLietotāja bilde

Noklusējot

nu ļoti garš
Vecs 13.04.2015, 12:31   #24
sciroco
Admin/Kluba prezidents

scirocoLietotāja bilde

Noklusējot

Redzēju tādi komplektiņu ss-kā, diezgan padārgs
Vecs 13.04.2015, 13:41   #25
Melnais
Kluba biedrs

MelnaisLietotāja bilde

Reģistrācija: 20.11.2009
Dzinējs: 1.8T (remaped)
Ziņas: 3,369
Melnais . Tādu reputāciju nevar apšaubīt Melnais . Tādu reputāciju nevar apšaubīt Melnais . Tādu reputāciju nevar apšaubīt Melnais . Tādu reputāciju nevar apšaubīt Melnais . Tādu reputāciju nevar apšaubīt Melnais . Tādu reputāciju nevar apšaubīt Melnais . Tādu reputāciju nevar apšaubīt Melnais . Tādu reputāciju nevar apšaubīt Melnais . Tādu reputāciju nevar apšaubīt Melnais . Tādu reputāciju nevar apšaubīt Melnais . Tādu reputāciju nevar apšaubīt
Noklusējot

Tās pārejas ir kkādas standarta, vai uz katru objektīvu marku ir individuālas?
Melnais nav forumā   Citēt
Vecs 13.04.2015, 15:17   #26
sciroco
Admin/Kluba prezidents

scirocoLietotāja bilde

Noklusējot

Citēt:
Ziņa no Melnais
Tās pārejas ir kādas standarta, vai uz katru objektīvu marku ir individuālas?

Krievu objektīvi pārsvarā visi ir ar M42 vītni. Saucās tā pāreja - "одуванчик"

Viņas ir daudz veidi, sākumā sadalīšu tos versijās:

1) parasta, bez čipa
2) ar čipu
3) ar programmējamo čipu

Ja Tev ir Canon, vajag pāreju priekš CANON
ja ir Nokon vajag Nikon pāreju

vienu no tām trim.

Bez čipa, vnk ļaus savienot objektīvu ar fotoaparātu. Viņš bildēs bet būs grūti sākumā, ļoti grūti. Būs liels procents ar neasam bildēm.
Pāreja ar čipu apčakarē fotoaparātu. Uzspiežot lūdz pusei fotografēšanas pogu, ar otro roku griežot asumu, fotoaparāts pīkstēs kad asums ir maksimāli precīzi uzregulēt. Čipā parametri jau ir ierakstīti, tos mainīt nevar. Bet cik esmu atradis info, bildes kvalitāte no tā necieš. Sanāk vnk bildes saglabātos datos varēs redzēt (f. 2,0) jo tas ir ierakstīts čipā. Reāli ir tas ko sagriezi ar roku.

Man piemēram ir divas pārejas, vienā ir jau ierakstīts 1,4, otrai 2,0. Kad vēlāk skatos bildes, informācijā varu redzēt un saprast, ar kādu objektīvu to bildi taisīju, jo es zinu kura pāreja ir pieskrūvēta pie kura objektīva.

trešā, regulējama - tas pats kas 2 pozīcija, tik ir iespēja saprogrammēt ciparu pats. Piemēram man objektīvs ir F4 200m (čipā var ierakstīt f4 un apskatot bildes redzēs ka f = 4)
Vecs 13.04.2015, 18:22   #27
sciroco
Admin/Kluba prezidents

scirocoLietotāja bilde

Noklusējot

Citēt:
Ziņa no Melnais
Jānopērk fočiks un es ar piebiedrošos, bet pagaidām palielīšos, kas man atstāts mantojumā

https://www.ss.lv/msg/lv/electronics...ras/eeehf.html

Vienīgais, pieļauju ka ar šim garam objektīvam vispār nebūs pielietojuma reālā dzīvē.
Vecs 13.04.2015, 18:25   #28
sciroco
Admin/Kluba prezidents

scirocoLietotāja bilde

Noklusējot

Aj ne, atradu pielietojumu

Vecs 13.04.2015, 18:30   #29
sciroco
Admin/Kluba prezidents

scirocoLietotāja bilde

Noklusējot

Vakar Autoexotika:

visas bildes tapa izmantojot statīvu (bez zibspuldzes)

https://plus.google.com/u/0/photos/1...02596302226193

Vecs 13.04.2015, 19:55   #30
Danenbergs
Kluba draugs

DanenbergsLietotāja bilde

Reģistrācija: 12.02.2010
Dzinējs: 2.0 TDI
Ziņas: 4,173
Danenbergs . Tādu reputāciju nevar apšaubīt Danenbergs . Tādu reputāciju nevar apšaubīt Danenbergs . Tādu reputāciju nevar apšaubīt Danenbergs . Tādu reputāciju nevar apšaubīt Danenbergs . Tādu reputāciju nevar apšaubīt Danenbergs . Tādu reputāciju nevar apšaubīt Danenbergs . Tādu reputāciju nevar apšaubīt Danenbergs . Tādu reputāciju nevar apšaubīt Danenbergs . Tādu reputāciju nevar apšaubīt Danenbergs . Tādu reputāciju nevar apšaubīt Danenbergs . Tādu reputāciju nevar apšaubīt
Noklusējot

Labas bildes, ja ņem vērā cik tā zāle ir tumša. Bez statīva nu nekā.

Atšķirības starp maniem objektīviem principā ir tādas:
18-55mm principā ir standarta tūrista, sliņķa obejktīvs ar kuru var uzņemt normālas, parasta bildes jebkurā situācijā. Tādēļ arī viņus sauc par universālajiem. Laikam atzīšos, ka ikdienā pats arī šo lietoju. Zemākais iespējamais F ir 5.4 un ar to bildē ir grūti izcelt kādu īpašu detaļu.
50mm 1:1.4 ir vairāk vai mazāk portreta objektīvs ar šauru leņķi un iespējams dabūt mazu asuma dziļumu (var uzlikt F 1.4-22). Šo objektīvu es izmantoju, kad jāpiešķir uzsvars uz kādu konkrētu lietu. Esmu bildējis vairākas mašīnas auto pasākumos. Principā jo mazāks F, jo mazāks asuma dziļums. Ielikšu bildi no inerneta piemēram. Liekot mazu F ir + un -. Lielākais + ir ka uzņemot bildi samazinās ekspozīcijas laiks un bilde izskatās samiglota, līdz ar to ir iespēja bildē piešķirt asumu kādai konkrētai detaļai (automašīnas diskam, uzlīmei vai skambai) un pārējais paliek miglains. Bet - ir tāds, ka asuma dziļums ir tik mazs, ka kustīgu objektu ir bezcerīgi nobildēt, jo nospiežot pogu līdz pusei, aparāts fiksē asumu, bet kamēr spied pogu līdz galam objekts jau ir panācis tuvāk vai tālāk un rezultātā nesanāk asums tajā vietā kur gribētos. Tas attiecas arī uz trīcošām rokām un fotoaparāta kustināšanu, ko var redzēt manās bildes

Pa fikso mēģināju sabildēt Raimlee un Spokss mīļāko auto VAZ
18-55mm F5.4 (55mm konkrētā bildē)

50mm F1.4

50mm F1.4

50mm F1.4

50mm F1.4

Es arī neesmu trāpijis asumu kur es gribu. Vēl ir tāda fīža, ko izteikti redz tikai pie ļoti maziem asuma dziļumiem, ka tu asumu paņem vienā punktā, bet foto aparāts taisa back fokosu vai fokusu paņem tuvāk. Manā gadījumā izskatās, ka fokuss ir paņemts tuvāk kā esmu gribējis. To var regulēt un principā katrs aparāts ar katru objektīvu ir jāregulē, ko var izdarīt Canon centrā. Varbūt varēja arī mājas apstākļos, bet tad man jāprasa sencim, jo es pat fotografēšanu neko daudz nezinu
Piemēri ir ļoti kontrastaini viens pret otru, lai var saprast ideju. Bet bija vēl viena fīča kādēļ labs objektīvs nekad nevar būt universālais. Šķiet, ka tas bija dēļ lēcu skaita? Jo vairāk lēcas, jo lielāki trokšņi.
Danenbergs nav forumā   Citēt
Atbilde

Šeit ir: 1 (lietotāji - 0 , ciemiņi - 1)

Tēmas opcijas Meklēt tēmā
Meklēt tēmā:

Paplašināta meklēšana

Ziņojuma noteikumi
Jūs ne drīkstat sākt jaunas tēmas
Jūs nedrīkstat atbildēt
Jūs nedrīkstat pievienot pielikumus
Jūs ne drīkstat labot savus ziņojumus

BB-kodi Iesl.
Smailiņi Iesl.
[IMG] kods Iesl.
HTML kods Izsl.
Pāriet uz citu forumu

Visi laiki ir norādīti GMT +4. Pašreizējais laiks ir : 21:51.

Kontakti: infoscirocco.lv     © 2003 - 2014 The SCIROCCO Club