The Scirocco&Corrado Forum

The Scirocco&Corrado Forum (http://www.scirocco.lv/forum/index.php)
-   Izklaide (http://www.scirocco.lv/forum/forumdisplay.php?f=8)
-   -   FOTOgrāfijas pulciņš :) (http://www.scirocco.lv/forum/showthread.php?t=7671)

sciroco 12.04.2015 00:28

FOTOgrāfijas pulciņš :)

Skatos facebook-ā un citur, redzu ka dažiem šī kluba apmeklētājiem patīk fotografēt (ari mani var tagad pieskaitīt šīm pulciņam)...

...esmu izdomājis uztaisīt jaunu topiku - FOTO "darbnīca" :)

Kam tas vis domāts? :

1) dalīties ar fotogrāfijām

2) dalīties ar pieredzi

3) parunāt par to visu

Ko sakiet, vajag tādu topiku šeit ?

Danenbergs 12.04.2015 01:11

Lai iet. Kam intereses tas ari rakstiis un komentees :)

Students 12.04.2015 01:39

Citēt:

Ziņa no Danenbergs
Lai iet. Kam intereses tas ari rakstiis un komentees :)

Tieši tā! ;)

sciroco 12.04.2015 01:48

Pagājušo gad es nopirku savu pirmo spoguleni :)

Man ir visvienkāršākā un vislētākā, uz to brīdi pieejama, spogulene - Canon 1100D

komplektā nāca KIT objektīvs Canon 18-55mm.

Pirmās bildes - šausmas, biju šokā par tik cik sliktas bildes taisa spogulene manā, iesācēja vadībā :k :D

Pagāja pus gads kamēr no šī komplekta sāka iziet ciešamas bildes.

Vienā dienā, skatoties vecas bildes es uzgāju vienai kura man ļoti patika un ilgi stāvēja uz darba datora, deskopā. Bilde tapa 2013 gada, Ukrainas VW festā. Bildi uztaisīja mans draugs Miša no Ļvovas. Vienkārša bilde kura tapa kad mans Scirocco stāvēja rindā ar pāris mk3 un zaļu Corrado.

Biju ļoti pārsteigs kad uzzināju no bildes autora ka šī bilde tapusi ar 3 euro vērtu objektīvu - Индустар 50-2

bilde nozagta no interneta :k

Parunājoties ilgāk ar Mišu esmu sapratis ka gribu tos vecus krievu objektīvus izmēģināt :17:

Sagadījās tā ka Miša bija braucis ciemos un atveda man no Ukrainas divus objektīvus un vienu pāreju (no 42mm objektīva uz Canon, + čips fokusēšanai)

1) Индустар 50-2 (3,5 50mm)

2) Jupiter-9 (exporta variants) 2 85mm.

Ar šiem objektīviem sākās mana iepazīstināšana ar veciem, 60-70 gadu ražotiem krievu, manuāliem objektīviem :)

sciroco 12.04.2015 01:51

Индустар 50-2 nāca komplektā ar lētāko ZENIT fočuku, padomju laikos :) Viņu cena arī pie mums ir smieklīgi maza, ap 10 euro.

Vēlāk tādu fotoaparātu, ar šo objektīvu atradu pie sava senča, kad biju ciemos un palīdzēju pārbraukt :))))))

Tagad man tādi ir divi :)

sciroco 12.04.2015 02:07

Pirmās bildes no tiem objektīviem bija dažādas. Dažas ļoti interesantas un manuprāt labas, dažas ļoti miglainas un sliktas.

Iemesls - nemācēju pielietot diafragmu un ne vienmēr izdevās uzregulēt pareizi asumu :)

Sākumā man apmēram 50% bija brāķis. Bet pēc kādam 400 bildēm sāka tapt šitādas:

Mūsu meita:

vnk magnētiņi no leduskapja:

Mans lepnums :D Scirocco kolekcija :k

sciroco 12.04.2015 02:10

Pastaiga pa Olaines veloceliņu :

sciroco 12.04.2015 02:18

Īsāk sakot pēc neilga laika nebija dienas kad neielūkojos ss.lv objekttīvu sadaļā, meklējot ko jaunu, citādāku ne kā jau ir :D

Burtiski pēc mēneša esmu atradis un nopircis Гелиос 44-2. 2 58mm

Šis objektīvs ir otrs pēc lētāka Industar 50-2, kas nāca ZENIT fotoaparātiem :)

Sanāca tā ka nopirku to komplektā ar veco Zenit :D Sākumā domāju to pārpardot bet beigās atstāju ka rekvizītu kādai fotosesijai :17:

sciroco 12.04.2015 02:23

Pēdeja laikā sāku domāt ka vajag vel vienu objektīvu :D Nezināju tik kādu.

Visu izlēma liktenis. Iegāju ss.lv un ieraudzīju Юпитер-21М (f4 200mm) par kapeikām :)

sciroco 12.04.2015 02:23

Tagad jānopērk trešā pāreja un lielāka soma :D

sciroco 12.04.2015 02:29

Man ir aizdoma ka vienīgais no vietējiem fočēju ar veciem, PSRS objektīviem.

Tāpēc ja kādam ir interese, jautājumi es labprāt izstāstīšu visu ko uzzināju par šo laiku :)

Ja kādam bēniņos vai citur mētājās kāds vecs foto ar... vai tikai objektīvs, es labprāt to iegādātos, izmēģinājumiem :17:

sciroco 12.04.2015 02:47

Helios 44-2

viena vieta, dažādas pieejas :)

iLīks koks, tur pat Igaunijā, pie ūdenskrituma:

Pavasaris lien laikā :D

Tallinas lidosta. Var tikt diezgan tuvu, smuki :)

Lielākais Baltijas akmens..

cits akmens, tajā pašā vietā :)

Rakvere

starp Rakvere un Pērnavu :)

Upitis 12.04.2015 12:07

Smuki.
Pāris jautājumi. Vai izmantoji statīvu piemēram ūdenskrituma otrajai bildei vai vienkārši rokas netrīc :D otrs kādi kvalitātes iestatījumi ir fočikā? Ir vērts uz max?

Danenbergs 12.04.2015 13:48

Neesmu aktīvs fotogrāfs, bildēju pa retam kādu mašīnu un detaļas cerībā, ka tās būs vieglāk pārdot, jo ir smuka bilde, bet tas nedarbojas :D Tādēļ topiks laikam būs pa nopietnu priekš manis :)
Pagaišgad sencis uzdāvināja man savu veco Canon 550D un divus objektīvus. Vienu 50mm 1:1,4, bet otrs standarta KIT 18-55mm. Bildēju tikai AV režīmā, ISO lieku uz Auto un maninu F kā man gribās. Kad bildēju pa nakti ar statīvu, tad ISO uz manuālo un ar manuālo fokusu pats pieregulēju asumu, pārējo izdara aparāts :D Diemžēl esmu ļoti slinks uz bilžu apstrādi un bildes principā neapstrādāju.
https://pixelpeeper.com/lenses/canon/ šī ir interesnta lapa, kurā pirms objektīva pirkšanas var apskatīt bildes kādas sanāk ar konkreto aparātu un konkrēto objektīvu. Varbūt kādam palīdzēs vieglāk izvēlēties acij tīkamāko objektīvu.

Danenbergs 12.04.2015 13:59

Ja paskatās kādas bildes fotogrāfi noķer ar standarta KIT objektīviem, tad aparātu gribas mest pie malas :D
Cik es esmu ievērojis, tad pats foto aparāts un lēca nav tas svarīgākais, bet gan bildes fons, gaismas un patīkama kompozīcija.

Visi laiki ir norādīti GMT +4. Pašreizējais laiks ir : 22:34.

Kontakti: infoscirocco.lv     © 2003 - 2014 The SCIROCCO Club